0
نویسنده: مدیر سایت 27 مهر 1399
greenhouse-intelligence

شیر خشک گوساله

در گاوداری های صنعتی ،پس از آنکه گوساله متولد می شود از مادر خود جدا می شود  وبه مکانی که گوساله ها جداگانه نگهداری می شوند منتقل می شوند تا بهتر از آنها مراقبت بشوند و به راحتی به آنها شیر بدهند و در صورتی که هر نوع مریضی داشته باشد به گوساله دیگری منتقل ننماید.

گوساله هم مثل هر نوزاد جانوران باید شیر بخورند که بعضی از گاوداری ها از شیر خود گاو به گوساله می دهند که در مورد آنها ما بحثی نداریم ، بحث ما به گوساله هایی بر می گردد که از شیر خشک تغذیه می کنند .
این روش برای گاوداری هایی که تعداد گوساله های زیادی دارند معضل بزرگی می باشد به دلیل اینکه حاضر کردن شیر خشک به صورت دستی کار بسیار طاقت فرسا می باشد که باید حتما این کار به صورت مکانیزه انجام شود ، که در این مقاله قصد داریم این پروژه را به صورت کامل توضیح بدهیم .
برای این پروژه باید اقلام زیر مهیا باشد:
مخزن یا مخازنی نسبت به مصرف گوساله ها دارای میکسر
مخزن یا مخازنی برای نسبت به سلیقه کارفرما برای شستشوی مخازن و مسیر ها
یک یا دو پمپ برای سیرکوله شیر خشک
یک عدد قیف که با اصطلاح بلندر گفته می شود
مبدل حرارتی برای گرم کردن مواد شوینده و شیر
یک دیگ بخار
برای درست کردن شیر خشک تمام پروسه کاملا به صورت اتوماتیک انجام می شود بدین شکل که زیر مخزن یا مخازن شیر لود سل(سنسور انداره گیری وزن) نصب می شود تا هر چه دقیق تر وزن اندازه گرفته شود (این کار برای رشد گوساله بسیار مهم می باشد) به اندازه کافی آب بادمای 37 درجه در مخازن گرفته سپس شیر خشک را از طریق بلندر در زمانی که آب در حال سیرکوله می شود را اضافه می کنیم پس مدت زمان مشخص آماده ارسال برای گوساله می شود .
که برای پخش شیر خشک بین گوساله ها نیاز به یک دستگاه تراکتور که یک مخزن را یدک می کشد داریم ، در این تراکتور می بایست یک تابلو نصب شود که برق 12 ولت آن را به سه فاز تبدیل نماید تا به واسطه آن از یک پمپ قوی استفاده شود و هر چه سریعتر شیر خشک را بین گوساله ها پخش شود .
سیستم مذکور به صورت اتوماتیک خود و مخزن تراکتور را تنها با لمس یک دکمه انجام می دهد و در کل انجام این پروژه بزرگ نیاز به نیروی انسانی زیادی ندارد و در واقع  با کمترین نیروی انسانی و بیشترین کیفیت این کار انجام می شود و متخصصین این امر می دانند که این عمر چقدر می تواند سود ده و حتی جلوی ضررو زیان را بگیرد.
برای انجام این پروژه کافی است با ما تماس بگیرید یا درخواست مشاوره کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و توضیحات کامل در این زمینه را به شما بدهند و در صورت صلاح دید پروژه انجام شود.
مشاوران دکتر پی ال سی منتظر شما هستن.