0
نویسنده: مدیر سایت 27 مهر 1399

dairy-industry

dairy-industry
در گاوداری های صنعتی به دلیل تعداد بیش از انداره گاو  ، باید سیستم ها به صورت کاملا اتوماسیون و اتوماتیک باشد تا امکان کنترل دام و محصولات تولیدی که همان شیر است را داشته باشیم که در غیر این صورت باید متحمل ضرر و زیان باشیم.­­
معمولا در گاوداری ها سیستم های که باید وجود داشته باشد عبارت اند از :
سیستم شیر دوشی مکانیزه
سیستم آیس بانک (برای خنک کردن شیر)
سیستم ذخیره شیر در مخازن برای انتقال به کار خانه ها
سیستم CIP  برای شستشوی مخازن و لوله ها
سیستم شیر دوشی : سیستم های شیر دوشی به سیستمی گفته می شود که توسط اپراتور نازل های شیر دوشی توسط اپراتور به پستان گاو متصل وبا سیستم وکیومی که دارد شیر را از گاو دوشیده وبه بالانس تانک انتقال داده می شود.
سیستم آیس بانک: به سیستمی گفته می شود که درآن به واسطه دستگاه سرما زا یخ تولید می شود و برای خنک کردن شیر با کمک گرفتن از یک مبدل دما،با دمای صفر درجه آب سیرکوله شوده ،دمای شیر را از 37 درجه به نزدیک به صفر درجه می رساند تا امکان نگهداری شیر برای مدت زیاد فراهم شود.
سیستم ذخیره شیر:این سیستم به صورت تمام اتوماتیک کار می کند بدین شکل که، هنگامی که شیر در بالانس تانک به میزان لازم برسد پمپ مخصوص روشن شده و با مسیر های مشخص به مخزن مورد نظر ریخته می شود و بعد از پر شدن هر مخزن به صورت اتوماتیک یا دستی مسیر تعویض تا به مخزن جدید ریخته شود . اگر در هنگام انتقال به هر دلیل دمای شیر بالا برود، سیستم آلارم داده واپراتور را از این موضوع مطلع می سازد.واگر در هر صورت مخازن ذخیره سازی سر ریز شد آن هم به صورت آلارم به اپراتور اطلاع داده می شود.
سیستم CIP:این سیستم بعد از هر بار شیر دوشی ،برای شستشوی مخازن و مسیر انتقال شیر فعال می شود ودر چند مرحله کل سیستم انتقال و مخازن را به صورت کاملا اتوماتیک شستشو می نماید که در قسمت لبنیات قسمت CIP توضیحات کامل داده شده است.
انجام این پروژه بنا به درخواست کار فرما کاملا آزاد می باشد و می توان با هر برنامه و با هر بودجه ای این کار به انجام پذیرد .شما می توانید با درخواست مشاوره از گروه دکتر پی ال سی یک پروژه بدن نقص با قیمت رقابتی داشته باشید.