0

IOT

نویسنده: اسماعیل سپیانی 03 آذر 1399

ای او تی (IOT)

شاید این روزها  شما هم  واژه IOT یا اینترنت اشیا زیاد به گوشتان خورده باشد اما معنا و یا کاربرد آن را چیست ؟ نظریه اینترنت اشیا، برای اولین بار در سال ۱۹۹۹ توسط کوین اشتون ارئه شد، اما مدت کوتاهی است که به طور جدی در دنیای IT بر روی این کار می شود و نکته جالب توجه اینجاست که در حال حاضر  اکثر کسب و کارها در حال حرکت به سمت استفاده از این تکنولوژی می باشد. برای اطلاعات بیشتری درمورد IOT ، با ما همراه شوید.
 Internet of Things به اختصار IOT و یا همان اینترنت چیز ها ، نامی جدید نیست چون اولین نمونه استفاده از این تکنولوژی؛ تولید و رونمایی از توستر متصل به اینترنت توسط یک کمپانی در سال ۱۹۸۹ بود.
در کل، معنی اینترنت اشیا اتصال دستگاه های با یکدیگر از طریق اینترنت است. با اینترنت اشیا برنامه ها و دستگاه های مختلف ، این امکان راپیدا می کنندتا از طریق اتصال اینترنت با یکدیگر و حتی انسان تعامل و صحبت کنند. برای نمونه می توان به وسائل هوشمند که به اینترنت متصل هستند و شما را با کارایی و اتفاقات اطراف خود ما را با خبر می سازند مثال زد. در واقع، اینترنت اشیا به شما این امکان را می دهد تا اشیا مورد استفاده خود را از راه دور و به کمک اینترنت، مدیریت و کنترل کنید.
اینترنت اشیا این امکان را برای ما فراهم می کند تا برای ادغام مستقیم دنیای فیزیکی و سیستم های مبتنی بر کامپیوتر، سیستم هایی مانند؛ خودروهای هوشمند، لوازم خانگی هوشمند و خانه های هوشمند.
قبلا برای ارتباط ایترنتی مثل ارسال تصاویر یا ارسال و دریافت دستورات باید یک اینترنت ، با ای پی ثابت داشتیم که با ارائه خدمات شرکت ها در حوزه IOT لزومی به این کار نیست و می توان این کار را با فضای ابری این شرکت ها انجام داد.شرکت درنا مهر نماینده انحصاری فاتک در ایران ، این تکنولوژی را برای محصولات خود به رایگان ارائه می دهد و شما با استفاده از محصولات این شرکت می توانید از فضای ابری فاتک استفاده کنید.

IOT

IOT